A do të kandidojë Isa Mustafa për president?

0
Ndaje:

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, ka thënë se partia e tij nuk pretendon ta marrë postin e presidentit të vendit.

Mustafa ka thënë se ai më nuk synon postin e të parit të shtetit.

Kam hequr dorë, kemi kryeministrin”, është shprehur Mustafa.

“Si parti, kështu si jemi, nuk na takon që ta kemi edhe presidentin, edhe kryeministrin”, ka deklaruar Mustafa.

“Dëshirojmë që kjo qeveri të vazhdojë, të japë rezultate”, ka shtuar ai.

“Të shohim se si do të reflektojnë edhe subjektet e tjera politike”, ka thënë Mustafa.

(Kosova Sot Online)

SQARIM: Dritarja.info mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit për mirëkuptim!