Abdixhiku: Pesë ministra në total me akakuzë

0
Ndaje:

Deputeti i LDK-së, Lumir Abdixhiku ka ngritur çështjen e aktakuzave ndaj rastit ‘Pronto’, pjesë të së cilave janë njerës që kanë bartur pozita të larta institucionale.

Abdixhiku ka thënë se si është e mundur që prej gjithë këtyre njerëzve të mirë në Kosovë, të zgjedhen njerëz që kanë probleme me ligjin.

‘Se di qysh kryeminsitri mund të punojë me kaq shumë individë me aktakuzë. Kemi dy ministra, një për shtënje me armë, e tjetri për tortura. Pesë ministra në total me akakuzë. Është rekord i ri. Në asnjë qeveri nuk ekziston që të jenë  3 minstra në aktakuzë, e dy të tjerë nën hetime. Kjo tolerancë, legjitimim i vetë krimit. Kosova do së paku një qeveri me duar të pastra.’, ka thënë ai në Kuvend.

Abdixhiku I ka bërë thirrje kryeministrit që t’I shkakrojë njerëzit rreth vetes, që janë në aktakuzë./BS

SQARIM: Dritarja.info mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit për mirëkuptim!