Deklarata e ish presedentit Amerikan Bill Klinton per Shqipetaret

0
Ndaje:

Përderisa kam qenë president i SHBA-ve jam njohur me rrethanat e popujve të ndryshëm nëpër botë, por ajo që më la mbresa dhe nuk do e harroj asnjëherë ishin tiparet e popullit më bujar në rajon-shqiptarëve.

Historia e tyre për të cilën jam interesuar flet për bujarinë e tyre si popull dhe zemërgjërsinë e tyre.

Në historinë e begatë shqiptare nuk përmendet askund fjala pushtimi apo zaptimi i ndonjë teritori por vetëm mbrojtja dhe bashkimi i trojeve të tyre autoktone.

Kjo i bën ato popullin e vetëm në botë që nuk kanë dëshirë për të shtypur tjetrin prandaj dhe kanë simpatinë e parezervë të SHBA-ve.

SQARIM: Dritarja.info mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit për mirëkuptim!