Deputeti i LDK-së kundërshton Veselin: Demarkacioni nuk votohet para mocionit

0
Ndaje:

Deputeti nga radhët e LDK-së, Arben Gashi ka reaguar ndaj kryetarit të PDK-së, Kadri Veseli, i cili ka thënë se duhet të votohet demarkacioni e më pas mocioni.

Përmes një postimi në Facebook, Gashi ka thënë se mocioni është i caktuar për nesër në ora 10 dhe nuk ka kohë për demarkacionin, përcjell Bota sot.

Postimi i tij i plotë:

Mocioni i mosbesimit eshte i caktuar sipas afateve kushtetuese per neser ne ora 10, nuk ka kohe per Demarkacionin para Mocionit. Nuk ka mundesi shtyerje sepse neser ne mesnate skadon afati per Mocionin./BS/

SQARIM: Dritarja.info mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit për mirëkuptim!