E vranë pak ditë para dasmës, nusja me vello në varrin e të fejuarit

0
Ndaje:

Imazhet zemërthyese tregojnë se një grua të ulur në gjunjë në varrin e të fejuarit të saj veshur me vello.

Kjo duhej të ishte fundjava më e lumtur në jetën e 22-vjeçares Sara Baluch.

Të dielën ajo duhej të shkonte në altar me fustanin e fildishtë të nusërisë për tu martuar me 24-vjeçarin Mohammad Sharifi, por në vendin të kësaj shkoi në varrezat ku dashuria e jetës së saj prehet në  Nashville, Tennessee.

Mohammad u qëllua për vdekje tre javë më parë nga një person të cilit po i shiste një videolojë.

Baluch shihet duke qarë e ulur pranë varrit të të dashurit të saj e rrethuar nga të afërm që thonë lutjet dhe lexojnë Kuranin.

Sharifi u qëllua për vdekje më 19 shkurt në parkingun e një kompleksi apartamentesh në Hixson. Ai do i shiste lojrat e tij Xbox One, D’Marcus White me të cilin foli në Facebook.

 

20-vjeçari u arrestua me akuzën për vrasje.

Image
Image

 

 

(Kosova Sot)

SQARIM: Dritarja.info mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit për mirëkuptim!