Endrra më sy qelë e Patriarku Irinej

0
Ndaje:

Nga  Fadil Maloku

1.Patriarku Irineji.. akoma po mbajka ymyt në “Kosovën, si Jerusalem (djep) serb”!?
Si mund ta trajtoj ky kler Kosovën djep serb, kur i njejti “djep” ka mbetur bosh!?
2.Akademikët dhe kleri serb, edhe publikisht kanë deklaruar, se rrenën e kanë mëlmesë kombëtare…
3.Në ndërkohë ne po vazhdojmë të merremi me vetën tonë, duke harruar se; “lumi flen, armiku s’flenë”

SQARIM: Dritarja.info mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit për mirëkuptim!