Francë – Shqipëri, UEFA zgjedh lojtarin e ndeshjes (FOTO)

0
Ndaje:

france-2-650x358

Dimitri Payet është lojtari i ndeshjes Francë – Shqipëri.

UEFA e ka zgjedhur Dimitri Payetin lojtarin më të mirë të ndeshjes Francë – Shqipëri, përcjell Lajmi.net.

Futbollisti i West Ham shënoi golin e dytë të “Gjelave”, të cilët e mposhtën 2:0 Shqipërinë.

Payet ishte më i miri edhe në takimin hapës ndaj Rumanisë.

SQARIM: Dritarja.info mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit për mirëkuptim!