FSK nis ndihmën humanitare në Shqipëri (Foto)

0
Ndaje:

 

Forca e Sigurisë së Kosovës nis sot operacionin humanitar në Republikën e Shqipërisë.

Sipas njoftimit për media, aktivitet fillon sot nga ora 12:00-12:30, në pikën kufitare në Vërmicë, kohë kjo kur edhe pritet të arrijë kontingjenti i FSK-së për të kaluar pikën kufitare, transmeton Indeksonline.

Duhet përkujtuar që FSK u doli në ndihmë këto ditë edhe të prekurve nga përmbytjet në Shqipëri, për të cilën u falënderuan edhe të parët e këtij shteti./Indeksonline/

SQARIM: Dritarja.info mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit për mirëkuptim!