Habit studimi i fundit, shumica e femrave e tradhtojnë partnerin me ish të dashurin

0
Ndaje:

Sipas hulumtimeve të reja, 31 për qind e të martuarve që e tradhtojnë partnerin, e bëjnë aktin me ish-in. Veç kësaj, të martuarit janë gjithashtu të prirë të tradhtojnë edhe me dikë që gjendet afër shtëpisë.

Pas anketimit të 1,100 pjesëmarrësve, 31 për qind prej tyre kishin pranuar se kanë pasur aferë jashtëmartesore me ish-partnerin. Kandidati i dytë më i prirë për të pasur aferë me të është kolegu/ia, ku 25 për qind e të martuarve e tradhtojnë partnerin me atë person.

Ndërkaq 11 për qind kanë kryer akt të pabesisë me shokun/shoqen e ngushtë të partnerit.

REZULTATET:

– Me ish- partnerin (31%)

– Me kolegun (25%)

– Me vëllanë e burrit (15%)

– Me shokun e ngushtë të partnerit (11%)

– Me dikë që e kanë takuar në internet (11%)

– Me fqinjin (7%).

 

(Kosova Sot)

SQARIM: Dritarja.info mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit për mirëkuptim!