Hidhet shorti për fazën çerekfinale të Kupës së Mbretit, këto janë çiftet (Foto)

0
Ndaje:

Shorti për fazën çerekfinale të Kupës së Mbretit të Spanjës është hedhur sot në Madrid, me Barcelonën dhe Real Madridin që i kanë mësuar kundërshtarët e tyre përkatës.

Real Madridi do të përballet me Leganes. Ndeshja e parë do të zhvillohet në “Butarque” të Leganes, ndërsa ajo e kthimin në “Santiago Bernabeu” në Madrid.

Ndërsa, Barcelona për kundërshtar në çerekfinale do ta ketë Espanyolin, me ndeshjen e parë që do të luhet në “Cornella”, dhe të dytën në “Camp Nou”.

Çiftet tjera çerekfinale janë: Atletico Madrid kundër Sevillës dhe Valencia kundër Alavesit.

Ndeshjet e para do të zhvillohen më 16 dhe 18 janar, ndërsa ato të kthimit më 23 dhe 25 janar./KS

SQARIM: Dritarja.info mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit për mirëkuptim!