Kjo Vidio e Çlirimtarve qe u flijuan për Atdhe, leta shikojn Komandant ton dhe disa shok te luftes qe te shumt nga ta, edhe nuk na njohin,

0
Ndaje:

Shkruar  nga  A. Gashi

Shpresuam të gjithë së ishit shpresa e popullit, shpresuam dhe tash e 20 vitë ju dham mbeshtetje  për të fituar  pushtetin më shpres së do të mendonit, punonit për  këtë vend, por ju kishit qen turpi i i kti vendit, duke  na mashtruar, me  kenjeshtra e përrala,duke na  len me  170 Euro, e për  vetë 3000 +, skishi pas asnjë pikë njërzi, as një pik vlerë, pse luftuat apo edhe luften e keni shkatrruar  kështu siq po e shkatrroni shtetin të cilit  në ja  dhem gjymtyrete trupit, gjersa ju na  jepnit urdhera  nga  pllazhet e  hotelet me të mira në shqipëri apo edhe në Europ.

Kjo Vidio i detikohet Komandantavë Milionera qe ne si Bashkë-Luftetar tyre, gjdo here kemi pasë një fije shpres apo  shpresen e madhe qe me fjal te shumta qe na dhat pas luftes, kurr nje fjal e juja nuk uba realitet, dhe jeni ju ata njerz te cilet na lat ket gjendje katastrofale, me nje gjendje trend met trend se me plaget qe murem nga barbaret e serbis.!!

Kta invalid dhe ne Luftetart e liris, nuk kemi prit nga udbashat, tna bejn zgjidhjen per sherim, por nga Komandant qe sot jeni ne krye Shtetit, Kurse sot ta din i ter Populli, leta kuptojn mirë familjart e Deshmorve Invalidve Veterantve te Luftes Çlirimtare Kosoves e më gjer, qe kjo gjendje na erdh nga vet Komandant qe udheheqin Shtetin e Kosoves, dhe me shum trajtim poj bejn udbashav hajnav tradhtarve te vendit, Se sa jan duke i trajtuar Çlirimtarët e pushkes.! Kur tradhtart gjinden ne krye qeveris, kur shefat i bajn tradhtart veterant, invalid udbashat qe ishin kunder UÇK_së, qeveritart tan i shpallin edhe heronjë, prostitutat i sestimojn ne vende me rehabilitet met mir se sa, #Invalidet e #UÇK_së. Qfar kemi me fol tani per qeveritart milionera me nga 3000 euro mujin.!! Shikone vidion e Çlirimtarve qe u flijuan per Atdheun, dhe sot ne qfar mnyra trajtohen sikur te ishim ushtar te ish regjimit serbo sllav.!!

SQARIM: Dritarja.info mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit për mirëkuptim!