Ky vend ka filluar të behet i frikshem për qytetarët tanë

0
Ndaje:

Nga  Islam Krasniqi

Aksidenti më dy policëve tanë po na pamundëson që të jetoim pa frik në këtë vend, ku gjithëçka na duket sikur një skenar i përgaditur nga dikush, që ka pasur ndo një intëres të drejtë për drejt apo edhe të tërthort. Përmes medjave kuptoim së vetura ka qenë me defekte, të ju jepët vetura me defekte në detyrë dhe e pa servisuar nuk është rastësi, mendja na shkonë së në veturen e rrokullistur nuk kanë egzistuar trupat e policëve fare. Nuk është rasti i parë misterioz ky, gjithmon para procesevë apo marrëveshjevë të demshme për vendin ka ndodhur ngjarje misterioze që nuk u zbardhen asnjë herë, për tu fokusuar medjat, dhe për të mbuluar vendimet e veta të turpshme. Më të vërtet qytetaret nuk po e ndin vetën të sigurt në këtë vend, ku drejtësia blehet më para, duke i shkelur të varfërit më të dya kembet, duke ju shuar shpresen së ky vend ka pak gjasa që të përmisohet. Rasti më të dy policët tregon së është montim gjithëqka, ku VALA tregon së telefoni i njërit polic jep sinjal kreit diku tjetër jo të aksidenti, neve sna mbetet gje tjetër pos ti hapim veshet dhe të ndegjoim së qka po kerset!..

SQARIM: Dritarja.info mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit për mirëkuptim!