Me 30 shtator një kometë do ta shkatërrojë…

0
Ndaje:

ko_1467542739-5297447

Kometa e quajtur Rosetta do të përplaset me Cometa 67P, të premten e 30 shtatorit të këtij viti.

Këtë e ka konfirmuar Agjencia Evropiane e Hapësirës për BBC-në, duke thënë se pas dy vitesh të hetimeve, kjo manovër më në fund do të shkatërrojë satelitin.

Përveç kamerave të cilat do të fotografojnë ngjarjen të gjitha pajisjet tjera do të jenë të fikura.

SQARIM: Dritarja.info mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit për mirëkuptim!