Në Kosovë gjendet Mercedesi më i vjetër në Evropë

Bëhet fjalë për veturën e tipit “Mercedes”, makinë e cila është ndër seritë e para të kësaj marke

Është prodhuar para më shumë se 60 vitesh.
Kjo makinë është blerë nga një qytetar i Drenasit, i cili pas modifikimit e ka kthyer atë në një automjet luksi.

 

SQARIM: Dritarja.info mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit për mirëkuptim!