PA ZEQIR GËRVALLËN NË PRISHTINË, KOSOVA ËSHTË MË E VARFËR.

Nga Autori Kadri Gëtvalla

 

URIME DITËLINDJA, ZEQIR GËRVALLA…

ME RASTIN E 75-vjetorit të lindjes së Poetit ZEQIR GERVALLA, doli nga shtypi libri i autorit KADRI GËRVALLA, kushtuar atdhetarit poetit të madhit ZEQIR GERVALLA.

BOTUES SHOQATA E TE BURGOSURVE POLITIK E KOSOVES. Në këtë liber flasin per Zeqën; A DEM DEMAQI, SELATIN NOVOSELLA, KADRI REXHA, IDRIZ GERVALLA,  MUSTAFË KRASNIQI,  DAUT DEMAKU, FARUK TASHOLLI, SYLEJMAN PIREVA, SAMI KIKA, SAMI KRASNIQI, AGIM VUNIQI, AJSHE HASANI, BAJRUSH MORINA, FEHMI AJVAZI, KOMANDANT REMI, e shumë personalitete tjerë.  15.MAJ 2017.Autori-KG

SQARIM: Dritarja.info mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit për mirëkuptim!