Rugova: Tentuan ta përçajnë LDK-në

0
Ndaje:

90589100_90595300 (1)

Nënkryetari i LDK-së, Haki Rugova ka vlerësuar se ata që e kritikuan LDK-në për votën për presidentin e ri kanë pasur qëllim përçarjen e këtij subjekti politik.

Ai i ka paralajmëruar kritikët se në fund do të zhgënjehen, ngaqë LDK-ja është subjekt i fortë dhe do të qëndrojë në skenën politike çdoherë.

Rugova në një intervistë për ‘Epokën e re’, ka thënë se vota e LDK-së për Hashim Thaçin president ka qenë votë për ruajtjen e institucioneve shtetërore./Blic/

SQARIM: Dritarja.info mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit për mirëkuptim!