‘Selfia’ me ariun, ia merr jetën shoferit që ndaloi për të (Video)

Ndaje:

Foto-ja të cilën dëshirontetë bënte me një ari, u bë shkak i vdekjes se një personi.

Prabhu Bhatara, shofër taksie u ndal rrugës kur pa një ari, shkruan e përditshmja britanike ‘Metro’, transmeton Indeksonline.

Një qen aty pranë përpiqej të luftonte me ariun, por nuk ishte në gjendje ta shpëtonte njeriun.

Zyrtarët e pyjeve përfundimisht qetësuan ariun në mënyrë që ata të mund të merrnin trupin e tij. Raportet lokale thanë se ariu po përpiqej të pinte ujë nga një pellg kur Bhatara iu afrua./Indeksonline/

 

 

https://www.independent.co.uk/news/world/asia/man-bear-selfie-video-mauled-death-selfies-india-odisha-asia-a8335806.html

SQARIM: Dritarja.info mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit për mirëkuptim!