Shikojeni si ndalet treni nga Njësia Speciale e Policisë (Video)

0
Ndaje:

 

Treni i Serbisë, dhuratë nga Rusia, nuk arriti që të futej në Republikën e Kosovës, pasi institucionet e kësaj të fundit morën vendim që i njëjti mos të futej në territorin tonë.

Kësisoj, Njësitet Speciale  Policisë së Kosovës (ROSU) dolën në pikën kufitare në Jarinje që eventualisht ta ndalojnë trenin në fjalë.

Ndonëse i njëjti nuk u fut në vendin tonë, më poshtë e keni një video ku shihet një aksion i publikuar në internet teksa policia ndalon një tren./Info press

SQARIM: Dritarja.info mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit për mirëkuptim!