TEORITË E KONSPIRACIONIT KUNDËR SHISH FSHEHIN TË VËRTETËN MBI VRASJEN E KOMANDANT TELIT!

0
Ndaje:

Nga Luan Hamiti

TEORITË E KONSPIRACIONIT KUNDËR SHISH FSHEHIN TË VËRTETËN MBI VRASJEN E KOMANDANT TELIT!

 
Të akuzosh SHISH për një veprim që e kanë bërë disa “kumandarë shiftarë” të UÇKombëtare është jo vetëm amatorizëm, por edhe kërcënim ndaj sigurisë kombëtare të kombit shqiptar dhe po fsheh pikërisht tradhtarët që ishin tellall për shërbimin maqedonas në atë rast.

 
Luan Hamiti
 
Në faqen Illyria News Agency (INA) ka dalë një shkrim redaksional mbi vrasjen e komandant Telit, ku po akuzohej Shërbimin Informativ të Shtetit (SHISH) për kryerjen e kësaj vrasjeje.
Megjithatë, nuk po jepet asnjë provë konkrete mbi këtë, asnjë dokument dhe vetëm hamëndësohet me debilizëm të theksuar se gjoja SHISH e ka kryer këtë vrasje (!?)
Nuk mund të akuzosh një Institucion si SHISH se ka kryer një vrasje pa prova.
Kjo shkresë është për konsum të brendshëm për ata lexues që gëlltisin çdo fake news që del nëpër pordh-tale dhe nuk paraqet një dëshmi e saktë dhe të besueshme.
Më shumë, vrasja e komandant Telit kishte ndodhur nën kontekstin e luftës së brendshme midis faksioneve kundërshtare brenda UÇK-së dhe për këtë ka dëshmi dhe dëshmitarë!
Të akuzosh SHISH për një veprim që e kanë bërë disa “kumandarë shiftarë” të UÇKombëtare është jo vetëm amatorizëm, por edhe kërcënim ndaj sigurisë kombëtare të kombit shqiptar dhe po fsheh pikërisht tradhtarët që ishin tellall për shërbimin maqedonas në atë rast.
Agjencia INA,  me këtë veprim, po radhitet karshi shërbimit maqedonas, që ka interes të sulmojë dhe të krijojë përshtypje të çnatyruar mbi SHISH, të vrasë me një gur dy zogj, duke fshehur të vërtetën mbi këtë vrasje të trimit Teli me shokët e tij në lagjen Gazibabë të Shkupit.
Por, besoj se misioni i Shërbimit Informativ të Shtetit (SHISH) do të vazhdojë, përkundër sulmeve dhe goditjeve mediatike të argatëve të armiqve të kombit shqiptar! Ky Institucion është garanti i sigurisë kombëtare të kombit shqiptar dhe asnjë sulm të qëllimshëm nuk do ta rrëzojë.
Tiranë, 25 maj 2018
SQARIM: Dritarja.info mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit për mirëkuptim!