Thaçi ruan raportet miqësore me Malin e Zi

0
Ndaje:

 

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, është takuar sot në Sofje edhe homologun e tij malazez, Filip Vujanovic.

Me këtë rast Thaçi, ka deklaruar se marrëdhëniet midis dy vendeve mbeten miqësore dhe të forta, shkruan Indeksonline

Thaçi ndryshe është duke qëndrua r në Bullgari, si pjesëmarrës në takimin e liderëve të Ballkanit Perëndimor, si dhe në konferencën e Bankës Botërore.

Ky është postimi i Thaçit për takimin e sotëm:

Në margjinat e forumit #Sofia, kam pasur gjithashtu një bisedë të këndshme me Presidentin e Malit të Zi, Filip Vujanoviç. Marrëdhëniet midis vendeve tona mbeten miqësore dhe të forta!/Info press

Të gjith

SQARIM: Dritarja.info mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit për mirëkuptim!