Thaçi: Sivjet hiqen vizat

0
Ndaje:

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka konfirmuar se gjatë ditëve të ardhshme do të ketë lajme të mira për liberalizimin e vizave dhe se gjatë këtij viti njerëzit do të lëvizin lirshëm në kuadër të zonës europiane.

Gjatë mbikëqyrjes së korrje-shirjeve në Prelez të Jerlive në Ferizaj, Thaçi tha se gjatë sezonit të vjeshtës do të punojë me shtetet veç e veç në mënyrë që të binden për t’ju mundësuar qytetarëve të lëvizin lirshëm, njofton Klan Kosova.

SQARIM: Dritarja.info mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit për mirëkuptim!