Ylli i PSG-së hyn në histori të Ligës së Kampionëve

0
Ndaje:

Ylli i skuadrës franceze Paris Saint-Germain, Layvin Kurzawa, është bërë mbrojtësi i parë në historinë moderne të Ligës së Kampionëve që shënon tri gola në një ndeshje në këtë garë.

Layvin Kurzawa shënoi tri gola në pjesën e dytë për PSG-në në fitoren e ekipit të vet 5-0 ndaj Anderlechtit, në kuadër të xhiros së katërt të fazës grupore të Ligës së Kampionëve, transmeton Express.

Me këtë fitore klubi francez e ka siguruar kalimin në 1/16 e Ligës së Kampionëve.

Natyrisht se hetriku është i mirë, por Kurzawa po ashtu u bë mbrojtësi i parë në historinë moderne të Ligës së Kampionëve që e arrin këtë akt në këtë garë. /Express/

Lexo më shumë në: http://www.gazetaexpress.com/sport/ylli-i-psg-se-hyn-ne-histori-te-liges-se-kampioneve-455671/?utm_source=referral&utm_medium=web&utm_campaign=copyright

SQARIM: Dritarja.info mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit për mirëkuptim!